• Muhtasar Zad'l Mead

“Zadu’l Mead fi Hedyi Hayri’l İbad” isimli kitap, muhaddis imam İbn Kayyım el-Cevziyye’nin kaleme aldığı en önemli eseri olmakla birlikte, onun imamlığını, ilminin derinliğini ve taklitten uzak olduğunu gözler önüne sermiştir.
Müellif (rahimehullah) eserinde, Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem)’in hayatını, onun topluma ve ferde yönelik muamelelerini, müslümanların rehber edinmesi ve onun değerli menheci üzere yürümeleri için basit ve kolay bir dille ele almıştır. Daha sonra ümmetten birçok kimsenin sapıklıktan kurtulmasına vesile olan davet imamı Şeyh Muhammed b. Abdulvehhab (rahimehullah) Arap yarımadasına gelmiş, müslümanların dini ve dünyevi meselelerinde faydalanmaları için “Zadu’l Mead” adlı eseri ihtisar ederek elinizdeki kitabı derlemiştir.
Her Müslümanın bu kitabı, Allah (Subhanehu ve Teâla)’nın şu ayetinin gerçekleşmesi için ahiretine azık ve yoluna rehber edinmesi gerektiğine kanaat etmekteyiz:
“Andolsun ki sizin için, Allah’ı ve Ahiret Günü’nü umanlar ve Allah’ı çokça zikredenler için Allah’ın Rasulü’nde güzel bir örnek vardır.” (Ahzab, 21)

Kitap
Boyut 13.5X 19.5 CM
Cilt Tipi KARTON KAPAK
Baskı 1. BASKI
Dil TÜRKÇE
Sayfa 430
Kağıt Cinsi KİTAP KAĞIDI
Yayın Tarihi 2019-07-25
İlgili Kategoriler:
Yazar Muhammed b. Abdulvehhab

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Muhtasar Zad'l Mead

  • Liste Fiyatı :27,00TL
  • 14,00TL